HR Skład „Ukryty potencjał” [Album]

Odsłuchaj  (youtube.pl)                                   Pobierz (jakość mp3)

Jeśli chcesz wersję w formie fizycznej, napisz do nas na mail: humanistycznyrap@gmail.com

„Ukryty potencjał” to rapowy projekt HR Składu (Pasteż Per Nikt & Jaguarrr) mający na celu wspieranie ludzi w rozwoju osobistym. Sam tytuł (a co za tym idzie i tytułowy kawałek) pokazuje, że każdy człowiek nosi w sobie wiele jeszcze nieuświadomionych zasobów, które mogą pomóc mu w osiąganiu jego zamierzeń. Warto więc uwierzyć w siebie, zajrzeć do swojego wnętrza i opuścić znaną nam strefę komfortu, aby móc zacząć żyć pełniej. Wyruszenie w tę drogę to jednak sprawa indywidualna, o czym opowiada numer „Ile razy?”, na którym można usłyszeć gościnnie AdiSuNa ze składu Prozatoryka. Kiedy jednak już zdecydujemy się uczynić pierwszy krok, to warto patrzeć na nasze przedsięwzięcie ambitnie, o czym rapuje Jaguarrr i ZDRowy. Wiele naszych starań z perspektywy czasu można uznać za chybione, lecz nie należy się załamywać i iść dalej, o czym opowiada w solowym numerze „Falstart” Pasteż Per Nikt. Nie wszystko w naszym życiu dzieje się tak, jakbyśmy chcieli, często los szykuje nam niespodzianki, z którymi trzeba się zmierzyć, co świetnie obrazują „Sześciany życia” Jaguarrra. Jakąkolwiek drogę byśmy nie obrali, to nikt nie jest w stanie przewidzieć jej efektów i skutków. To my tworzymy własne życie i podczas rozwojowej podróży jesteśmy odpowiedzialni za to, co się wydarzy oraz czym będziemy się w jej trakcie „żywić” – mówi o tym numer „Nikt nie mówił”. Wspomnienia, jeśli są dobre, mogą być dla nas miłą odskocznią, dlatego też na płycie musiał pojawić się numer „Czasem wracam tam” z gościnną zwrotką Nomady i Projektu S.K.I.L. Te same osoby można usłyszeć na bonusowym, starym numerze „Sukces”, gdzie każdy z raperów interpretuje tytułowe hasło na swój sposób.

Mamy szczerą nadzieję, że projekt HR Składu, który w pełni oddaje ducha akcji Humanistyczny rap stanie się dla Ciebie zapalnikiem lub inspiracją do rozwoju. Muzyka! Motywacja! Rozwój!

Tracklista:

 1. Intro [prod. Starski]
 2. To właśnie my [prod. Nomada]
 3. Ukryty potencjał [prod. Jizza pro & Ms. Jaylah]
 4. Ile razy? (ft. AdiSuN) [prod. Didker]
 5. Kiedy ja powiem… (skit)
 6. Ambicje (Jaguarrr ft. ZDRowy) [prod. Didker]
 7. Falstart (Pasteż Per Nikt solo) [prod. Didker]
 8. Sześciany życia (Jaguarrr solo) [prod. Didker]
 9. Zróbcie hałas! (skit)
 10. Nikt nie mówił [prod. Didker]
 11. Czasem wracam tam (ft. Projekt S.K.I.L, Nomada) [prod. Nomada]
 12. Outro
 13. Bonus track. Sukces (ft. Nomada, Projekt S.K.I.L) [2016] [prod. Tune Seeker]

—————————–

Mix: Pasteż Per Nikt (1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 12), Cekaer (6), Nomada (11, Bonus track)

Mastering: Pasteż Per Nikt

Nagrania: Domowy sprzęt (2, 3, 4, 7, 8, 10, 11, Bonus track), studio Harmony Hertz (6), nagrania z koncertów (1, 5, 9, 12)